Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Steppen kurumsal sosyal sorumluluk

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Sektörünün öncü kuruluşlarından olan STEPPEN, 2011 yılı itibariyle üretiminin tamamında doğa dostu hammaddelerin kullanımını benimseyerek diğer üretici firmaların da sürdürülebilir ekonomiye geçmeleri için yüreklendirici rol oynamaktadır. STEPPEN, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerle kurduğu işbirlikleriyle toplum genelinde çevre koruma kültürünün geliştirilmesine de aktif destek vermektedir.

STEPPEN’in TEMA ve TURMEPA Vakıfları için ürettiği "Tohumlu Kalem" lerin satışlarından elde edilen gelirlerle bu kuruluşların gelir artırma çalışmaları desteklenmektedir. Bunun yanında STEPPEN, üretim tesisi ve ofislerinde ortaya çıkan kâğıt ambalaj atıklarını ayrıştırarak TEMA Vakfı ’na bağışlamaktadır.

STEPPEN bir yandan ürün içeriği ve üretim süreçlerinde doğa dostu uygulamaları benimseyerek çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlıyorken diğer yandan iş modelini sosyal ve ekonomik kalkınmayı destekler biçimde şekillendirerek yarattığı katma değeri artırmaya çalışmaktadır. Bu kapsamda, üretim tesisi yakınlarında ikamet eden 80’e yakın ev kadını, STEPPEN ürünlerinin montaj işlemlerini gerçekleştirerek gelir elde etmektedir. Bu uygulamayla, bir yandan istihdama erişiminde çeşitli engeller yaşayan kadın emeğinin değerlendirilmesine ve yerel ekonomik gelişimin artırılmasına katkı sağlanmaktadır.

STEPPEN Ekim 2008 itibariyle Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ’ne taraf olarak, faaliyetlerinde Sözleşme hükümlerinde belirtilen insan hakları, çalışma koşulları, çevre ve iş etiği normlarına uygun hareket edeceğini ve bu alanlardaki çalışmalarını her geçen yıl geliştireceğini taahhüt etmiştir. İlki Ocak 2011 tarihinde yayınlanan ilerleme raporlarıyla bu alanda kaydedilen gelişmeler paydaşlarımızın bilgi ve görüşüne sunulmaktadır.

STEPPEN, benimsediği sorumlu iş modeli gereği, faaliyet düzlemini sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirlik gerekleriyle şekillendiren, çalışmalarında paydaş katılımına önem veren, gerçekleştirdiği inovasyon çalışmalarıyla sektörüne dünya ölçeğinde radikal yenilikler kazandırmış bir kuruluştur. Doğa dostu ürünleriyle Türkiye ve 31 farklı ihraç pazarında elde ettiği ticari başarıyla STEPPEN, sorumlu ve yeşil iş modellerinin akılcı stratejilerle birleştiğinde karlı ve sürdürülebilir ticari operasyonlar haline gelebileceğine inanan girişimciler için önemli bir dayanaktır.

İletişim

  • Adres: Alemdağ Caddesi Site Yolu Sokak Deniz Sanayi Sitesi, D-Blok, No: 25 34768 / Ümraniye / İstanbul

  • Telefon: +90 (0216) 634 20 27

  • Fax: +90 (0216) 632 90 10

  • E-mail: [email protected]

WhatsApp Hattı